Citat:
Ursprungligen postat av
BalderNord
Exakt, ju mer han behandlar dem som skit och ju mer han knullar runt, så kommer desto fler tjejer vilja ha honom, och det har inte bara med utseendet att göra för man har även sett fula killar "uppnå" den lockelsen.. Men det ursäktar ändå inte hans beteende mot Julia, det där var bara fult. Men nästa idiot som faller för honom efter ha sett det där och tänker "det kommer inte hända mig" får skylla sig själv.
Enda anledningen till att "bli uppraggad" av honom är ju att ha sex. Det killar inte alltid verkar förstå är ju att även tjejer kan ha som mål att ligga och att man då väljer någon som man definitivt inte vill ha en seriös relation med. Det kan vara en period när man inte är intresserad av något mer än en sängkamrat och då flörtar man tillbaka med de där som bara verkar ha en sak i huvudet. Killarna tror att man är lättflörtad, men egentligen är det ett medvetet val att ge ett gensvar till de som uppenbart bara är ute efter engångsragg.
Fast för mig går han bort även där, eftersom jag inte tycker att han är särskilt attraktiv.
Några pojkvänskvaliteter har han ju inte visat hittills. Inte kompiskvaliteter heller, skulle jag säga. Jag skulle aldrig vilja ha en vän som beter sig som han gör. Det värsta är att han tror att han vinner poäng hos ledarhannen när han gör så här, han är osäker och vill visa Eddie hur taktisk han är och hur mycket han stöttar Eddies spel, men gör bort sig för honom också.