Citat:
Ursprungligen postat av
Havhest
Nei, nå er det så mange eksperter som har analysert disse ektepaktene, og ingen har påpekt, at noe av det du nevner skaper problemer. Tvertimot mener én blant landets beste advokater, at ektepakten-93 er gyldig. Og legger til at i ytterste konsekvens, så ville ektepakten-87 uansett vært gyldig.
Eneste forskjellen på disse ektepaktene, er at S4 ville blitt i ekteparets felleseie.
Men pga tiden som har gått, og fordi TH nå har blitt betydelig rikere, så ville AEH mest sannsynlig blitt tilkjent et vederlag på kr 15-25 millioner. Uansett om ektepakten-93 var ugyldig, så ville ektepakten-87, likevel gjelde, så det er ikke noe å lage et stort nummer av, ifølge Advokat Bull.
Det er riktig at det var noe kluss med et kryss som manglet i ektepakten-93, men dette ble ordnet.
Det er "den tredje ektepakten" som ikke ble tinglyst.
Når det gjelder BB, så har han vel blitt gammel og glemsk han også. Da BB uttalte seg, om at han ikke kunne kjenne seg igjen i ordlyden i ektepakten, så forstod jeg det slik at det ble muntlig presentert (av en journalist).
Jeg tror du kan være trygg på at både ektepakten-93 og ektepakten-87 er gyldig.
BB sa ordrett: "jeg kan ikke ha satt opp en slik avtale". Ordlyden er jo ikke til å ta feil av.
Han syntes også at kontrakten er hinsides. Så hvis han hadde satt opp en slik hinsides kontrakt, så ville han husket det. Tror vi kan være trygg på at det ikke er han som har skrevet under, noe som igjen underbygger at også kontrakt nr 1 kan være klusset med. Antakeligvis kan det være flere underskrifter som har blitt forfalsket.
En tredje ekteskapskontrakt ble funnet hos datteren, så det er jo tydelig at TH har drevet og mikset og trikset, og så har han gjemt denne kontrakten for politiet.
Hvorfor kontrakten ble funnet der, vites ikke. Om politiet har hatt razzia der, eller om det er kanskje ektemannen Brow som har funnet den og levert den til politiet.