Citat:
Ursprungligen postat av
Bur-q-ua12
Ser inte någon direkt koppling till ämnet.
Finns det inget mer än rykten?
Ja det finns det din dumma rövhatt. Annars hade jag inte skrivit det. Mamman har lagt upp massor av bilder med T Hamm*r på sin Facebook där hon lyfter honom till skyarna som person och ridlärare. Även bilder utanför hästsammanhang.
Självklart har det relevans här. Det var ju under perioden som Donia bodde hos familjen som de köpte in dyra privatlektioner av TH.
Pengar som de inte haft om de inte fått så mkt i arvode för att ha kommunens förtroende att t hand om fosterbarnen.
Under denna period glömde familjehemsmamman Donias läkartider. Men tiderna för privatlektioner för sin egen dotter med med TH glömdes icke.
Inte heller glömdes att ordna middagsbjudningar för vänner.
Allt medan Donia bokstavligen hade nekros i gomspenen och led något fruktansvärt. Luktade död i skolan enligt vittnen.
Så självklart har det relevans din fjant.