Citat:
Ursprungligen postat av
HenrikN96
Ja alltså jag tänkte ju just hitta tjejer som vill ha ONS, och då behöver man väl liksom inte ljuga. Men tror du att det är lättare bland amerikanskor att hitta ONS? Och kanske i synnerhet då när man själv är utlänning.
Det är definitivt inte svårare än i Sverige iallafall framförallt inte i en storstad som New York, många kommer tycka att det är intressant att pröva att ligga med en svensk om du är tillräckligt attraktiv.
Du skulle även kunna hänga i barer med lite klass, kvinnor kommer sätta sig bredvid dig och ta kontakt så det är riktigt trevligt jämfört med Sverige. Är du social och extrovert som person så bör du lyckas på segmentet 25-40.
Så fort du nämner att du är svensk så kommer många att bli lite nyfikna och det är bara att spinna på det.
Lite lagom kaxig med glimten i ögat kommer fungera och en avslappnad skön jargong, funkar väldigt bra i USA. Inte spela pajas eller något onaturligt the game snack och förolämpningar utan humor med hjärta.
Utbildade kvinnor 30+ vill ha lite tuggmotstånd men känna att de har lite kontroll och att de har valt dig och att de är attraktiva. Komplimanger för utseende och kläder fungerar mycket bättre i USA än i Sverige, så en komplimang relativt tidigt i konversationen som att hon känner sig uppskattad är fördelaktigt.
Så länge du inte är blyg och introvert så har du stora chanser.
Prova att vara passiv någon kväll och vänta in damerna och ta sedan kontakt själv en annan kväll så får du se vad som är mest intressant.
Kommer en kvinna fram till dig så har du en väldigt bra chans då hon redan är sugen på dig. Hon är inte heller rädd för att bjuda hem dig så länge du inte beter dig konstigt för hon har redan valt dig med ett syfte.
Social, avslappnad, humor samt få henne att känna sig bekväm och trygg.
Inga problem att ta kontakt själv heller om du ser en attraktiv kvinna sitta själv om du har en skön approach.
Det är extremt mycket roligare i USA än i Sverige då kvinnor i Sverige i princip aldrig inleder en kontakt.
Det är en rejäl självförtroendekick att en attraktiv kvinna kommer fram och tar kontakt med dig som en helt ny värld som öppnar sig.
Nu blev jag sugen på att dra iväg till New York själv.