Citat:
Ursprungligen postat av
Asb3rger1337
Asså jag köpte dogecoin tidigt.
Sen har ja ironiskt nog förlorat mkt av min stora portfölj på vanliga börsen xD.
Men du är lite fel ute och vad jag eller du gjort är inte de dom är viktigt här. De viktiga är att folk förstår hur oseriös och kortsiktigt scammigt allt med krypto och nft och webb3 är.
Det är extrem high risk och folk får pengar hej vilt bara för att de är nytt.
Ju mer folk lär sig ju mindre bli intresset, inte mer som alla säger.
Hör jätteofra folk säger på forum .
Foll kan inget om krypto, läs på, så kommer bi vilja investera.
Många grundprinciper är helt åt helve redan innan man går in på djupet.
Nej, du har fel. Försök att få det att sjunka in. Det
du gör är oseriöst och scammigt. Det är den du är.
Föreställ dig att vi har en organisk marknad med en typ av fria möjligheter mänskligheten aldrig har skådat. Det har helt enkelt aldrig varit möjligt att forma mänskliga nätverk på det här sättet förut. Med Ethereum rent av till sin natur turing complete. Som du själv är inne på saknas idag till och med regulation, helt. Det är alltså ett tomt blad.
Vad tror du man får uppleva i den här miljön om man är scammig och oseriös..? Trillar poletten ned?
Det är liksom ingen som ifrågasätter att det du pysslar med är idiotiskt larv (även om de flesta av oss gärna slåss för din rättighet att bete dig som ett mongo, om det är vad du vill göra av den här friheten). Seriöst, skiten ni höll på med 2021 överträffar allt larv jag någonsin sett i hela mitt liv. Det var höjden av cringe. Och då såg jag 2017. Men det ni gjorde här var värre, mycket värre. Man skämdes. Det gick inte att prata om marknaden längre.
Har man friheten och verktygen att skapa vad man vill så är det precis vad man får också, det är inte konstigare än så.