Citat:
Ursprungligen postat av
guuben
Du driver inte din sak med att ta upp Bucha.
Det var ju en teateruppställning. Läs på nätet.
Och du driver definitivt inte din sak genom att posta här. Det bara bekräftar ju hur fantastiskt korkade ni rysstroll är.
Finns det liksom ingen gräns för hur lite hjärnceller en människa kan ha utan att det autonoma nervsystemet säckar ihop? Så gör dig själv en tjänst, hämta dosetten, ta dina piller och gå och lägg dig för kvällen.
Inte för att jag läst ditt svammel särskilt noggrant men jag har ändå plockat upp en del hur du tänker
1. Ryssland moraliskt högstående.
Har du varit där någon gång? Du måste fan ner söder om saharaöknen för att hitta människor med lägre moral. Det knullas, sups, bögas, stjäls och dödas.
2. Svensk media komtra rysk.
Jadu, det är helt rätt att ta till sig båda sidors meningar med betoning på Ta till sig.
Du ljuger ju när du påstår att du läser allt
Hur fan har du då tid att spamma ner den här tråden? Var inte du egen företagare?
Och även om du läser spelar det ju ingen roll eftersom du är oförmögen att ta till dig info som kommer i konflikt med de få stackars hjärnceller du besitter
Vad som kommer hända med ditt älskade Ryssland vet ännu ingen men ett troligt scenario är att de kommer reduceras till ett U-land som kineserna knullar i röven samtidigt som de får suga västs kuk från andra hållet.
Men det kanske de gillar, bögsvinen
De kommer få sälja sina naturtillgångar till vrak pris. De kommer inte ha mycket handlingsfrihet kvar. Förmodligen också stängslas in
Och en sista sak. Det går alldeles utmärkt att ha konservativa värderingar utan att anse att det är okej att invadera sina grannländer, terrorisera civilbefolkningen, begå krigsbrott och förstöra infrastruktur.
Gå och lägg dig nu, gubbjävel
Samma sak kan för övrigt gälla er övriga troll