Citat:
Ursprungligen postat av
Agoldenage
.
Var en annan, lite konstig reklam jag kom att tänka på. Tror det var två tjejer som, glatt tjattrandes, gick genom en färgstark tunnel.
En bit in så möter de en man som den ena tjejen tyckte sig känna igen. Han tittade dock rakt fram och gick förbi utan att besvara hennes undrande blick.
När mannen gått ut ur tunneln så vände sig tjejen om och såg honom plötsligt stanna till vid själva mynningen. Han stod med ryggen vänd mot tjejerna och verkade titta lite åt sidan.
Något som den första tjejen fann lite märkligt iom att det inte fanns så mycket av värde att beskåda just på den sidan av gångvägen. Bara lite gräs och några smultronplantor som slutat blomma sen månader tillbaka.
Tjejen vände sig till sin väninna och väste i hennes öra att den där mannen möjligen var någon hon kände lite ytligt och pratat med förut. Hon föreslog sen att de skulle vända ett par steg tillbaka och ropa mannens namn lite diskret. Sagt och gjort så märkte de sedan ingen reaktion från mannen.
Sen minns jag inte mer av denna reklam. vilken reklam var detta?