Citat:
Ursprungligen postat av
A1312
Vad vet du om vad Amiri familjen har och inte?? Hade du haft koll så hade du vetat att S lämnat pengar efter sig lite här och var i både Sverige och utlandet. R!cky däremot sitter på en hel del men att han skulle gått på dom bilderna och betalt den summan har jag väldigt svårt att tro på.
Den biten har jag koll på iaf! Jag jag vet att han lämnat pengar lite här och var. Knappt en spänn i Sverige dock! Hans pengar är utomlands. Och absolut inte hos sin familj! Shahin hade mycket pengar. Men hans familj fick aldrig ta del av kakan, varken när han levde eller dog! Och detta vet jag till 100 % ! De hade/har inget eget kapital iheller, för övrigt. Folk här inne verkar tro att han stod sin familj nära. Vart har folk fått det ifrån?? Finns ingenting han gjort som synts utåt som skulle kunna ge folk den uppfattningen?! Det va helt tvärtom i verkligheten. Folk här inne som skriver som hade umgänge med S lite närmre vet det här, han talade mycket fult om sin egen familj emellanåt. När han pratade i telefon med dem va det inte vackert iheller. Han såg ner på dem, familjen störde hans heder.
Han levde lyx liv, de levde på Soc! Vilket familjen i sin tur störde sig på. Han såg dem som en belastning. Visst de hade kontakt och sågs ibland och så, men det var inget djupt överhuvudtaget! Däremot var Ariana förälskad i sin egen bror!
Det folk har fått efter honom här hemma är resväskor med lite dyra kläder, väskor, accessoarer, klockor etc. Då han packa ihop sina grejor och hade på lite olika adresser, då han skulle till Turkiet inom ngn dag. Bland annat lämna han i Oxie, som Isop sen snodde åt sig! Men pengar var där inte i väskorna iaf.
Och ja! Jag skrev ju att jag också ser det som högst osannolikt att ens någon och där ingår rikky, gått på detta. Men nu är ju folk 100 % säkra att detta stämmer. Och då undrar jag vilka idioter som lagt ihop, den enda jag kommer på med pengar är rikky, iaf hans familj har det fett! De andra nissarna som nämns sitter inte på mkt cash! Vem har lagt 1.8 för dessa två?? Är det många som lagt ihop är det osannolikt att alla gått på "bevisen"
Om det bara är två som lagt är isf Rikky en av dem!