Citat:
Ursprungligen postat av
Vemvem2
28-åringen bör bara Om*r El *li, känns som att han är inblandad i det mesta när det kommer till våldsbrott i staden. Han har nog varit allierad på ett eller annat sätt med många olika grupperingar från Malmö genom åren. Han byter grupp så fort ett mord sker inom gruppen och där han flertals gånger varit misstänkt för att vara gowaren. Nu senast på Sh*hin.
Of-topic men tror ni att P*kå hämnas? Känns som att han genuint gillade Sh*hin.
Värst vad alla ger pako en definierad position
Anledningen till pakos samtal med Salam, var att han vid den tiden kände att bajs-shahe var fruktad av alla och skulle leva föralltid. Pako är inte personen som tar egna initiativ, han är dessutom svårt fast i benzo-träsket.
Dessutom så är hans omedelbara familj i direkt livsfara, speciellt Sonja, som är särskilt känd för att vara lösaktig. Många viskningar i Malmö om att man utan bekymmer hade invalidiserat henne bara för att visa pako vart skåpet ska stå.