Citat:
Ursprungligen postat av
Drozd
Jag struntar fullständigt i dina infantila provokationer, men för andra läsares skull kan du väl upphöra med ditt OffT-dravel och återkomma om några år när du fyllt 18 och vuxit ur kiss- och bajsåldern.
Nämen, lilla gubben känner sig lite kränkt och har tömt hela ordförrådet i ett och samma inlägg.
På tal om dravel.
2022-03-01 - en överoptimistisk flugskit är övertygad om att Kiev snart är i ryska händer:
Citat:
Ursprungligen postat av
Drozd
Tror han (Zelenskyj) anar att snaran börjar dras åt nu. Det blir nog mycket beskjutning med tungt artilleri och raketer av mål i Kiev inatt. Bandhaubitsar och raketartilleripjäser borde vara grupperade runt Kiev nu.
Vad hände med den piss-ryzzka snaran? Vad hände med Bandhaubitsar och raketartilleripjäserna? Har dom kommit fram än?
2022-05-25 - Nu, nu jäklar har ryzz-fittorna i princip vunnit kriget!
Citat:
Ursprungligen postat av
Drozd
Jag gissar på vapenstillestånd och förhandlingar inom en månad. Möjligen kapitulerar UAF. Jag baserar det på att USA vädjade om vapenstillestånd nyligen och att Boris Johnson råkade yppa i Times of India att vi skulle vänja oss vid tanken på en rysk seger. USA skulle aldrig vädja om vapenstillestånd om läget inte var riktigt pissigt för Ukraina. Sen låter ju UAF-ledningen rätt desperata nu.
Blev det någon kapitulation? Vapenstillestånd? Eller var det lika pissiga gissningar från din sida som vanligt?
2022-07-05 - ahmen nudå!
Citat:
Ursprungligen postat av
Drozd
Nu när ryssen snart har tagit hela Donbass undrar man vad deras nästa steg blir? Tar de Charkiv också? Odessa och Ukrainas kustremsa mot Svarta havet till Moldavien/Transnistrien?
Jag har en känsla av att ryssen tänker ta lite mer än "bara" Donbass (och såklart Krim). De vill nog ta lite mer landområden bara för att straffa Ukraina, NATO och USA. Gissar jag...
Hur är det i Charkiv idag? Ryktas om att McDonald fortfarande är öppet. Har ryssarna intagit Odessa? Eller står pissryssarna fortfarande kvar utanför några skitbyar i Donbass? Har dom intagit Kramatorsk och Sloviansk än? Det har ju gått en hel månad sedan de enligt dig "snart" skulle ha tagit hela Donbass.
2022-07-16 - Det har nu gått precis två veckor sedan din förutsägelse om Ukrainas HIMARS.
Citat:
Ursprungligen postat av
Drozd
Ska f.ö. bli intressant att se hur långlivade HIMARS-systemen blir. Jag ger dem max två veckor med tanke på att de är högprioriterade mål för ryssen. Ryssarna lär sätta in allt de har - robotar, drönare och flyg - för att slå ut dem. Mest för att ge Washington en symbolisk smocka på truten.
Hur har det gått för Ryzz-fittorna tro? Har de lyckats slå ut några HIMARS än? Har internet "bombarderats med twitter och telegram med bilder på flinande ryska soldater bredvid en sån trofé"?
Eller får dom finna sig i att Ukraina slår ut ammunitionsdepå efter ammunitionsdepå?
Citat:
Ursprungligen postat av
negrofoben
Ha ha denne Drodz är ju urtypen av ett rysstroll som bara sitter och hittar på. Inget av vad han inbillat sig har ju hänt. Vilken dåre….
Det där med Kiev är ju jävligt roligt! Då alla putinrunkarna då ylade om att Kiev skulle falla inom några dagar, hävdar de idag att det rörde sig om en skenmanöver och bara idioter kunde tro att det fanns nån tanke att attackera Kiev.
Helvete vad blåsta dessa knallkorkar är….
Ja, det är riktgit jävla kul, faktiskt.
Det verkar som att ryzz-trollen förflyttar sig mentalt från en dag till en annan utan att ha en aning om vad de tjabbade om, dagen innan. Vettlösa och vansinniga gissningar och påståenden dras ur röven, som om de konstant har rännskita. Sen, när gissningarna och påståenden kommer på skam i kontakt med verkligheten - då är de som helt bortblåsta.
"-Det har jag aldrigt påstått!"