Citat:
Ursprungligen postat av
Troverdig
Hvis man setter seg selv inn i samme situasjon som TH var og er i, og at han i tillegg var uskyldig, så er han og familiens oppførsel helt absurd. Det gir ingen mening at de ikke var mer aktive og samarbeidsvillige for å betale ut løsepenger, være aktive i media og samarbeide med politiet for å få tilbake sin kjære kone og mor. På meg så virker det som om det er TH som styrer dette opplegget, og det styrker min overbevisning om at siktelsen mot TH er korrekt.
Her trenger Upålitelig hjelp.
Han starter denne saken med å være overbevist om at TH er den skyldige, og har siden låst seg fast til posisjonen gjennom egne handlinger.
Derfor skjønner han ikke dette:
Uskyldige TH, skikkelig stabukk ifølge sin egen datter, blir utsatt for en amatørmessig gjenomført kidnapping av sin egen kone, som han er glad i, men som sviktet ham for 20 år siden ved å være utro mot en person veldig nær familien.
Den gang backer hun av og lover bot og bedring.
TH er en enkel mann.
Derfor prøver han å stenge damen inne ved å si: «Du må skrive under på en ny ektepakt.»
Hele familien kjenner til dette som skjedde.
20 år senere et kone og mor borte, og de vil gjøre alt som står i sin makt for å finne AEH.
Men så viser det seg ar DET er ikke politiet interessert i - de vil heller bevise at TH/pappa er skyldig.
De protesterer, men politiet har vendt det døve øret til.
Folkens!
Det blir for teit å hevde at familiens manglende lyst til å samarbeide med politiet er et bevis på at TH er skyldig.