Citat:
Ursprungligen postat av
Q6
Anders Lindberg på Aftonbladet pudlade i Politikbyrån på SVT och menade på att han hade betett sig illa mot Ebba i fastighetsaffären. Lite respekt till Anders för att han har pudlat.
Ser fram emot att Merrybum, Clodius, LawNumberSix med flera kommer att pudla i tråden.
Citat:
Ursprungligen postat av
KallaKarar
Nej. Ingen som helst respekt till Anders Lindberg. Han har i månader - år - ondgjort sig över detta. I krönikor och på twitter.
Och vem fan ser på politikbyrån på SVT?
Däremot så läser många tyvärr fortfarande Aftonbladet - där Anders Lindberg gång på gång har gottat sig över detta.
Om du blev uthängd som pedofil på förstasidan i morgon och det sedan kommer en liten ursäkt längst bak i tidningen dagen efter - vad tror du folk har sett och minns?
Vi som faktiskt är lite intresserade av själva politiken tittar på politikbyrån i SVT.
Ja lite respekt men så var det ju bara en liten pudel i skymundan, allmän ursäkt är inte att vänta.
Men råkar han i fortsättningen twittra på i gamla fotspår, så nog ska han påminnas alltid!
Nej stor pudeln heter Brännström men han har leker struts sedan han ringde till Esbjörn, meddelade SHs beslut och passade på att intervjua Esbjörn, som just då ”vårstädade” för fullt i huset.
Tråden har väl inga pudlar bara envetna troll!?
Eller nja, Kubun kan faktiskt vara ende små pudeln här och skaffade faktiskt fram inlagor/fakta.