Citat:
Ursprungligen postat av
Scramscram
Tack.
Precis, jag blir riktigt tveksam, marknadsföringen får mig att rysa, måste finnas någonting jag missar.. Jag har ansökt, men det finns inte en chans att jag stannar om räntan ändras.
Men i varje fall, inga avgifter alls alltså?
Hur fungerar det med uttag? Kan jag ta ut när som helst? Swishar dom tillbaka till mitt bankkonto? Eller är det förväntade bankdagar?
Vet någon om de har begränsningar på beloppets storlek?
Ja, deras upplägg ser lite ut som att unga ska ta lån och spekulera med krypto.
Banker har problem med familjer som Swishar till varann titt som tätt och vill veta vart pengarna kommer ifrån. Hur blir det på Lunar där man uppmanar kids att vara flera stycken på samma konto? Kommer ju bli hur rörigt som helst.
Exakt, jag stannar också bara så länge räntan är vad den är.
Gillar att man får räntan månadsvis istället för en gång per år.
Har inte gjort några uttag än och kommer inte göra det på länge under förutsättning att inte deras ränta sänks, då letar jag andra alternativ. Om du för tillbaka till ditt vanliga bankkonto så ska det inte vara någon avgift alls.