Citat:
Ursprungligen postat av
Merrybum
Det finns inget som tyder på att Esbjörn fått några påtryckningarna att ångra sig.
Vad säger att inte Esbjörn skulle gjort det?
Den där facrbooktråden läses in mycket i. Det intressant är oxå att Ebba inte behöver stå för något av det hon skriver eller säger. Men den här Facebook tråden. Som har ett lite misslyckat inlägg. Är ju förövrigt enbart guld med omtanke om Esbjörn och ett förfasande över att han blivet lurad.
Nä nu går skam på torra land. Vem har förnedrat Ebba? Ebba är den enda som har förnedrat i denna affär. Att hon förekommer på en punkt gällande grovt förtal i straffregistret är bevis på det.
Esbjörn har intyg från akademiska sjukhuset i Uppsala som bevisar att han inte är frisk och kry. Han är dememt. Han säger att han förstår när läkaren förklara. Trotts detta strider han för att slippa gos
Man och förvaltare.
Jag blir inte förvånad, det fins några som inte ser igenom detta ännu men sent ska syndaren vakna sägs det!
Det finns mycket som säger att det har gjorts påtryckningar.
Vad har du gjort? Huset skulle ju stanna i släkten. Denna fras har du själv skrivit och bedyrat att det skulle vara så.
M-gård har kört honom till Psykolog och där fått honom att genomgå utredning om hans sk. tillstånd.
Denna kompleterades senare med ytterligste saker för att få honom att framstå som sämre, men han var inte sjuk då heller.
Enligt han själv har han blivit tvingad att skriva på förlikningen.
Annars hade det ju blivit rättegång vilket troligast hade resulterat i ett minus på 8-900.000:- för honom. Därav var det brådis att rädda sina pengar.
Att hänga ut henne i pressen enligt planen i Face. Samt Matz hot i telesamtalen.
Detta gjordes flertalet gånger med helt felaktiga uppgifter, uppgifter spreds i media vilket borde kommit till tinget inte media.
Detta skulle resultera i henes förlust allt finns svatt på vit.
Det finns inget intyg när ska du förstå skilnaden på det som Sture har skickat in och ett intyg från sjukhuset.
Att ham har klipt in en text på ett av deras papper betyder inte att det kommer från dom.
Detta är lika falskt som hans värdering.
Mao Det finns inget intyg där han är sjuk. Hur gärna du vill att han ska vara demet.