Citat:
Ursprungligen postat av
Myztico
Du har ju redan fått rätt svar nu. Du tillhör gruppen som har pengar men försöker dra ut på det och undvika att betala, därför har KFM tagit dina pengar direkt från ditt konto då det föreligger risk att du försöker skaffa undan dom om du får någon förvarning.
Dom har också tagit pengarna mitt i månaden efter räkningar är betalda, om det t.ex är pengar du behövde för livsviktig medicin så är det bara att plocka upp luren och prata med dom så får du tillbaka pengarna, men eftersom att det antagligen är så att du bara ville dra ut på att betala dina skulder så kommer du inte få tillbaka en krona.
Du kan plocka av dig offerkoftan, om du känner att någonting är otydligt så är det bara att ringa dom och be om ett möte så kommer dom förklara för dig att du hade en skuld och du hade pengar på kontot, därför gick dina pengar till att betala din skuld. Om KFM däremot har gjort fel så kommer du få tillbaka dina pengar.
Tillhör vilken grupp? Som har pengar?
Sanningar du har utan att känna mig!
Bra jobbat! 💪
Åh, fint av dig att säga att jag ska plocka av mig offerkoftan. 💕
Tänkte inte på det innan! 🙏
Känns det bra nu?
När har jag någonsin betett mig som ett offer från mitt första inlägg?
Jag ställde en fråga som jag var väldigt bekymrad över. Jag frågade om hjälp eftersom det var helg och har inte kunnat ringa kfm.
Men gulligt att du ville hjälpa till!
💕
Fått fina svar idag, tacksam för det. Hoppas det löser sig imorgon!
Trodde Flashback var lite annorlunda än Familjeliv (back in the days)🙈

, but not so. Än en gång, tack till er som svarat på ett ”sunt” sätt!!