Citat:
Ursprungligen postat av
Stalfaxen
Uppgiften om att man slutat betala ut pengar? Hur säker är den uppgiften?
Jag vill tillägga att enligt upplägget får man tillbaka sin insats under månad 1. Dvs, det är liten vinst månad 1. De stora pengarna kommer från mån 2 och framåt. Lägg till att många säkert uppmuntras spara i deras ”fonder”. Vad jag kan se börjar detta florera i mars 2022, mitten av mars, vilket gör att många ska få sin ”lön” för månad 2 nu i mitten av maj.
Intressant uppgift tidigare i tråden att man hetsas värva bekanta osv.
Vet inte mer än att senaste veckorna har utbetalningar till åtminstone en del av medlemmarna stoppats och medlemmarna har fått lite olika konstiga förklaringar till detta. Har en bekant som la in pengar i det här för ett tag sen, och nu stoppas utbetalningarna hon försöker göra, och fler verkar ha samma problem.
Det handlar inte om hur många månader du varit med, utan hur mycket pengar du satsat. Beroende på hur mycket du satsar så hamnar du på en viss nivå. Ju högre nivå, desto mer kan du tjäna (men det tar åtminstone en månad innan du fått tillbaka det du satsade).