Citat:
Ursprungligen postat av
exoticspice
Det är verkligen jättekonstigt att konton helt plötsligt försvinner samtidigt och efter nästan ett år dyker det ena upp igen med ett svenskt namn.
(25 dec 2017 - 5 okt 2018)
Vilka konton menar du? Jag tänker på majoriteten av Magma vänlistor förutom familjemedlemmar. De som inte dör är fortfarande aktiva. Resten. Ingenting.
Kan de upphört med offentliga inlägg helt? Det är trots allt mycket lågt bildade människor i många fall med stor ovana gällande det mesta. Åtminstone från början. Däremot borde då omslagsbilder etc också uppdaterad.
Något är totalt sjukt med den här människan och de han ursprungligen hade omkring sig. Nu verkar det vara en del släkt med kopplingar till andra släkter så de är väl mer eller mindre ett nätverk av kontakter.
Det gör det inte mindre viktigt att ta reda på vart barnen är. De som arbetar med afghaner brukar kunna dra till med siffror som 90% men det är nog kanske 20% (minns inte) som våldtagits.
Om socialtjänsten inte omhändertagit barnen, är de fast i en våldtäktskultur eftersom de här grupperna våldtar och förgriper sig på varandra och barn liksom övriga flyktinggrupper sannolikt varit delaktiga i alla tider med barns "försvinnanden" (afghaner är rätt nya i landet).
Vi pratar om 3 barn som kan vara på vift samtidigt som
de anses vara okej att förgripa sig på. Om sociala ni verkligen inte skulle tagit reda på dem
Alla känner till att afghaner (det ska röra pakistanier också) har avvikande sexuella beteenden sinsemellan på hemmen (de flesta invandrarmän kan berätta om sådant de hört eller mött förutom psykiatripersonsl när killarna brakar) och det är nog mycket vanligt under "resorna" också.
Varför har vi inte hört något om var barnen är?
Vilka svenska namn tänker du på?