Citat:
Ursprungligen postat av
Stizze1
kan inte du bara dra dig ur denna tråd o hälla dig till lämplig internet sida i ryssland? ingen här anser du har något av värde att tillföra
Jag hoppas att det delas ut varningar löpande för det dåliga beteendet som genomsyrar den här tråden.
Baggebo och andra användare är givetvis i sin fulla rätt att uttrycka sin åsikt. Även när den står i strid med majoritetsåsikten.
Eftersom jag själv har både normal kognitiv förmåga och fullgod psykisk hälsa ligger mina sympatier på den ukrainska sidan. Men det hindrar inte att jag tycker att det är mycket intressant att se på situationen från det ryska perspektivet. Något som Baggebo med flera hjälper till med. Jag inbillar mig att det är fler än jag som är nyfikna på dessa andra perspektiv. Annars har ett diskussionsforum som Flashback inget större skäl att existera.