2022-04-17, 09:11
  #7321
Medlem
leachs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av VidrigaSvenskar
TV4-Nyheterna den 17/4 kl 9:00 -- "Vilka är det som ligger bakom de våldsamma upploppen, vet man det?"


VAD I HELVETE ÄR DETTA FÖR NÅGOT?


Helt normalt, rotera inget att se här.
Citera
2022-04-17, 09:11
  #7322
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av WakeUpWakeUp
Vad har utbildning med detta och göra? En idiot kan memorera saker och utbilda sig, det betyder inte att han är mycket intelligent.
Mycket i bibeln är också fel. So what? Människor måste lära sig att leva i harmoni med varandra, istället för att orsaka krig, trots våra olikheter, det gör intelligenta sådana. Jag vill ha fred, ni vill ha krig verkar det som.

Om du tycker att vi skall leva i harmoni så det gäller väl även muslimerna? Eller är de inte tillräckligt intelligenta? De skall inte heller börja kriga, varför försvarar vissa dessa krigare? I stället för att kriga gäller det att lära hantera sin frustation på ett mer vuxet sätt, ingen har rätt att börja agera kriminellt och ge sig fysiskt på andra om man känner sig provocerad.
Citera
2022-04-17, 09:11
  #7323
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Massmedia
Vad undrar du över, och varför skriver du i versaler. Jag tror svaret är just så, man vet ännu inte vilka grupperingar som ligger bakom dessa kravaller.

Du kanske ropar "invandrare" men det är ju lika korkat som att ropa "det var svenskar!" varje gång Hammarbys huluganklack kaosar.

Jag ropar inte invandrare och klumpar ihop alla över en kam så som du gör din rasistjävel. Och du verkar vara dum i hela huvudet eller så spelar du låtsasleken precis som TV4 att du fortfarande efter 3 dagars våldsamma upplopp fortfarande inte vet vilka som ligger bakom.
Citera
2022-04-17, 09:13
  #7324
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Krimkoll
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/upplopp-efter-koranbranningar-i-flera-stader-under-paskhelgen

Alltså man tror ju fan inte det är sant, ska dom verkligen försöka mörka detta på det här viset? Det är inte friskt, det måste ju finnas någon sorts mental sjukdom bakom om dom inte ser skogen på grund av träden....
Citera
2022-04-17, 09:13
  #7325
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av CockWitch
Va e de för film?

"Falling Down", en rulle från 90-talet /Michael Douglas - fortfarande klart sevärd o aktuell
Citera
2022-04-17, 09:13
  #7326
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av VidrigaSvenskar
TV4-Nyheterna den 17/4 kl 9:00 -- "Vilka är det som ligger bakom de våldsamma upploppen, vet man det?"


VAD I HELVETE ÄR DETTA FÖR NÅGOT?
Det är judiska TV4.

Även om inte judiska Bonnier äger TV4 längre så har de satt agendan, och även om inte en enda jude skulle jobba där längre så dominerar fortfarande deras värdegrund. Men jag misstänker att både judar och deras bolsjevistkommunister arbetar där fortfarande i ledande positioner.
Citera
2022-04-17, 09:13
  #7327
Medlem
MostyBlejsXs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Vit-Brandbil
Hur svenska polisen ska ta tillbaka dessa stadsdelar är fortfarande en gåta nu när de har blivit ännu starkare efter sina vinster.

Det finns bara ett sätt nu och det är att sätta in militären i alla "no go"-områden. Rejäla krafttag med information om vad som händer om man inte följer lagar och regler och anpassar sig efter vårt land.
Citera
2022-04-17, 09:14
  #7328
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Krimkoll
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/upplopp-efter-koranbranningar-i-flera-stader-under-paskhelgen

Det här är ju helt sinnessjukt. Där är beviset på att staten, politikerna, MSM, polisen och resten mörkar, döljer och förminskar muslimers våld mot samhället. Alla nämnda är folkets fiender. All MSM i sverige är Fake News.
Citera
2022-04-17, 09:14
  #7329
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av BummingAround
"Falling Down", en rulle från 90-talet /Michael Douglas - fortfarande klart sevärd o aktuell

Såg den när man var yngre och börjar förstå den där personen mer och mer....
Citera
2022-04-17, 09:14
  #7330
Medlem
SVT vår tids Bagdad Bob. De vet numera ingenting. Det är deras uppgift att inte veta, att vinkla nyheter o s v så att det passar maktens agenda. Om så TV-huset brinner upp i direktsändning.
Citat:
Ursprungligen postat av Krimkoll
SVT ljuger så det står härliga till för sina läsare. Man skriver på allvar att man inte vet vilka som ligger bakom dessa våldsdåd, fast ALLA kan se själva att det är invandrare, ghettofolk osv som samlats för att dom tycker det här är roligt, dom eldas på av underdånighet och att polis kryper ihop och skadas, dom är impulsiva och saknar det svenskar ser som normal empati.

Men nej, vi har ingen aning om vilka som gjort det här. Fattas bara att dom skyller på Ryssar eller NMR Sverige är verkligen precis som Nordkorea. Man klagar på Polen och Ungern, men är hundra gånger värre själva med sin politiska korrekthet, döljande av verkligheten, sin gemensamma "Sverigebild" och nu detta hycklande, dessa lögner och detta undfallande mot dessa kravallande pöblar i ghettona. Man måste tänka på annat, annars hade man bara gråtit över eländet och hur förstört det här landet är. Det finns ingen framtid här, vem vill skaffa svenska barn i Sverige idag? Då måste man vara bra sjuk i huvudet, om man inte samlar pengar så dom kan fly till något annat civiliserat land, för Sverige är det inte idag och synnerligen inte i framtiden. Sveriges framtid är uppenbart och hemskt nog denna grova kriminalitet, terrordåd, arabisering, islam och dessa horder.
Citera
2022-04-17, 09:15
  #7331
Avslutad
Är det samma klientel som kastar sten och eldar fordon som håller på med gängkriminalitet?

Ligger det i alla muslimers natur att kaoza så fort man blir kränkt?
Citera
2022-04-17, 09:15
  #7332
Medlem
Verkar vara du som har problem.
Citat:
Ursprungligen postat av HeavensDevils
Jag konstaterar att du har svårt med din koherens.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in