Citat:
Ursprungligen postat av
SwizzerNöt
Man behöver inte vara muslim för att tända till när den idioten kommer med sin föreställning. Det räcker att man hör att någon kommer som sprider hat. En dansk med syfte att belasta vårt rättsväsende.
Tror majoriteten av de som var emot spektaklet inte brydde sig om vad han egentligen gjorde utan hade tråkigt och kände sig irriterade på att polisen skall komma in i deras område och tillåta denna dansk hålla mässa.
Har du hört talas om ordet yttrandefrihet?
Deras agerande har ingenting med att ha tråkigt att göra, det handlar om heder, det handlar om att Islam är en sjuk religion.
Vi får hoppas att "Dansken" håller liknade tal på alla våra torg, varje helg, först då kanske Svensson vaknar, för Muslimers våldsamna agerande med Islam som förevändning är fullständigt oacceptabelt och måste få ett slut.
INGEN RELIGION KAN ELLER FÅR STÅ ÖVER VÅRT LANS LAGAR!