Citat:
Ursprungligen postat av
Intensivtklok
Men det är ju inte sant. Motiverade de på något sätt varför...?
Jag delar gärna konversationen här. Först skrev jag presentation efter att de skrev att de ville att jag skickade det.
” Jag heter Andreas, 40 år och skulle vara intresserad av att besöka eran klubb. Jag är en social och trevlig person och känner att jag skulle vilja prova på något nytt. Har ju hört talas om eran klubb och är nyfiken på den. Känner att det skulle vara kul att träffa nya människor för sociala möten men också se om det klickar bra med någon.
Har ingen tidigare erfarenhet av swingersklubb men eftersom jag är singel och lever ensam så har jag funderat en del på detta med klubb. Det är något jag vill prova. Socialisera, känna av klubbmiljö och försöka få tycke att uppstå med någon. Har väl haft lite problem med det då jag har lite svårt med att göra mig intressant och få någon att bli intresserad av mig.
Därför tänker jag att klubbmiljö kanske kan vara något då alla är där av liknande anledningar. Inte bara för att socialisera och roa sig utan även att kanske hitta någon att ha sex tillsammans med.
Mina förväntningar är just att lyckas med att väcka intresse hos kvinnor, bli mer bekväm med den typen av kontakt med andra men jag är öppen och förstående till om det kanske inte blir något. Då har man iallafall provat på och fått känna på klubbmiljön.”
De skriver sedan att jag är inbjuden på prova på. Då tänkte jag YES!
De skriver att det är proba på och att jag fick komma för att se om jag och de trivs tillsammans och att ingen garanti finns för medlemsskap. Fine. Jag var medveten om det men tänkte att då måste det ju krävas något som gör att det inte fungerar. Att man beter sig dåligt eller så. Jag skrev ju i presentationen att jag har svårt att attrahera så det visste de ju när de bjöd in mig.
De skriver ” Om tycke uppstår mellan klubben och dig erbjuds du ett medlemskap. ”
Jag betalade in 1000 kr. Tyckte det var väldigt mycket för en kväll men jag betalade för jag ville få komma dit.
Jag köpte kläder, skor och parfym för att vara representativ. La ut ca 3000 på det.
Kommer dit och allt känns bra. Sitter i baren. Pratar med folk. Umgås och deltar i samtal. Jag tar av mig kläderna och bastar och badar. Jag tittar tjejerna i ögonen snarare än deras kroppar. Försöker känna mig in. Jag tar initiativ och frågar om det är ok att jag kommer in i samma rum som andra som har sex. Vill inte bara gå in. Tjejerna var trevliga och sa att det var inte några problem alls. Jag var där inne ett tag innan jag gick ut igen för jag kände att de inte ville något med mig och kände att jag inte ville störa. Visade inte att jag kände så.
När kvällen var slut sa dem att de tyckte jag var lite blyg. Tyckte det var konstigt. Jag är blyg och osäker men kände att jag hade gjort bra ifrån mig och visat att jag vill och att jag vågar.
Sedan skriver dem på mail dagen efter.
” Hej!
Tack för ditt besök igår.
Tyvärr kan vi inte erbjuda dig medlemskap i Club Adam & Eva”
Jag frågar varför.
” Hej!
Vi tyckte inte att du passade in i miljön.”
Jag svarade
” Tråkigt att höra.
Tyckte det kändes bra. Är lite blyg och tillbakadragen som person men tänkte att jag ville prova på något nytt och försöka bli mindre blyg och våga mer. Pratade och socialiserade mer än jag brukar. Fick bra kontakt med ett sällskap innan de gick vidare in på rummen. Frågade några i ett av rummen om det var ok att jag satte mig i samma rum när de hade sex. Det var inga problem. Har tänkt att många killar är väldigt på och sådan är inte jag så då trodde jag att jag kunde passa in bra på klubben och bli uppskattad därför.
Men passar jag inte in trots ett ärligt försök att passa in så är det ok. Får fortsätta försöka med krogen och aktiviteter för gemensamma intressen och se om man kan få kontakt med någon den vägen.
Lite synd för jag gillade klubben.
Ni får gärna ge tips om det är något fel och vad jag behöver bli bättre på för jag lyckas inte så bra med kvinnor. Är också oskuld och vet inte vad jag gör för fel.”
Är inte jättesocial i grunden men jag kan vara det och jag vill vara det.
De svarar
” Hej!
Tyvärr har vi inga tips på den fronten”
Jag svarar
” Tänkte mest om ni kan skriva mer utförligt vad som var fel mer än att jag inte passade in på klubben? Betalade 1000 kr för att få komma och sedan bara ”nä du passade inte in”. Känns sådär faktiskt. Men får testa andra kllubbar isåfall.”
De svarar
” Hej!
Du skriver att du är oskuld.
Killarna på klubben förväntas vara mycket erfarna sexuellt.
Min rekommendation är att du söker via någon dejtingapp i stället för swingersklubbar”
Jag svarar
” Det kan jag förstå men samtidigt sa ni att det finns de som aldrig har sex på klubben och de är ju tydligen välkomna.
Skrev också i min ansökan att jag har problem med att göra mig intressant och få intresse från kvinnor. Då borde ni förstått att jag inte är erfaren. Ändå fick jag komma till er och ni gav mig förhoppningar på det sättet. Tycker ni gott kan betala tillbaka pengarna jag betalade.”
Skrev igen
” Ni behöver inte betala tillbaka några pengar. Vi skiter i det.
Vill bara att ni ska veta att jag är väldigt besviken och uppgiven. Ni gav mig förhoppningar istället för att neka mig redan vid ansökan då jag skrev att jag har svårt att attrahera. Istället fick jag komma. Har lagt ner tusentals kronor för kvällen. Tusen kronor till er och sedan kläder och parfym. Har pratat och socialiserat och visat att jag vill vara medlem hos er. Ändå behandlar ni mig som jag inte skulle vara värd nåt. Har redan låg självkänsla men vill försöka på olika sätt. Tyvärr har ni enbart sänkt min självkänsla ännu mer.
Det är som det är men jag kommer aldrig att söka mig till någon klubb mer.”
De har inte svarat mer efter detta.