Citat:
Ursprungligen postat av
Dalulven
Men även dessa har försämrats det senaste halvåret. Förut kunde man "vinna" bra deals i deras quiz och liknande. Nu är de dealsen mest familjeorienterade, och inget för en frossande halv-incel som undertecknad.
Familjeorienterade? Hur då?
Jag har nog inte lagt märke till det själv, eller så har jag inte tänkt på det. Det enda familjeorienterade som jag har fått upp är ”köp en meny, få Happy meal på köpet”. Ingår i vanliga, regelbundna erbjudanden. Bland quiz etc så kan det hända att jag får 2 menyer och 2 Happy Meal för en vissa summa. Det är allt. Det mesta är inte sådana erbjudanden.
Nu har de en quiz i appen, och jag har bland annat fått upp 2 för 1 Big Mac & co samt 2 st små frappes för 45kr. Skulle väl inte kalla det familjeorienterat direkt. Mer för två vuxna, eller någon som är riktigt hungrig/törstig. Har hittills inte fått något familjeorienterat.
Citat:
Ursprungligen postat av
MyJustice
Donken har blivit dyrt .
Inte ens en kupong gör det prisvärd.
Du får jobba på ditt jobb i en timme för att kunna köpa ett måltid.
Gjort på mjöl fett och färs
Vatten och socker .
Beror väl på vad man klassar som icke prisvärt, även med kupong. Jag har bland annat fått Big Mac & co för 55kr, och 2 sådana menyer men betala för 1. Det sistnämnda passar ju bra om det är två personer som går dit tillsammans tex. Är det två menyer så blir det cirka 40kr per meny. Priset kan variera mellan olika restauranger. Men en Big Mac & co kostar 80 på det stället jag brukar gå till. Inte så fasligt dyrt direkt. Finns andra okej erbjudanden.