Citat:
Ursprungligen postat av
Lorentsen
Når du blander inn en hypotese om at AE ble drept kl. 09.30, så blir det ganske vanskelig å få dette til å gå opp med at hun er observert i live kl. 12.30 på Ås. Det sier seg selv.
Det er null problem å få observasjonen til å passe med de opplysningene som er kjent i saken, men det krever en smule velvilje.
Elektrikern i Slorv.10 ringte til AEF kl.09.48, men uten å få svar. Vi må anta at hun ved det tidspunktet ikke lengre befant seg i Slorv.4. Eller mener du at hun var bundet der til en stol eller noe og ventet til at GM skulle vaske seg ferdig, og så dro de på et tidspunkt etter kl. 10.07?
Tror du at en GM som ikke har tilknytning til huset har baller nok til å surre rundt der inne etter at Elektrikern har ringt, og at GM risikerer at han kommer på døra, eller sender TH dit?
Jeg tror at hun faktisk kanskje ble drept tidligere enn 09.30. Kanskje etter samtalen 08.56.