Citat:
Ursprungligen postat av
bjurskan
Den som har ett problem med det Patrik Sjöberg gör borde ta en långhelg och slå sig ned och läsa igenom några FUPar från stora pedofilhärvor. Och då inte hoppa över de jobbiga delarna som är grovt beskrivande, utan ta sig igenom allting och sen omvärdera sin åsikt.
Jag stöttar det här till 100% och jag hoppas att det resulterar i fler självmord. Människor som förgriper sig på barn utför ofta även en sån grov manipulation över barnen att de får problem livet ut, trots terapi och andra insatser. Det eskalerar ofta sakta över lång tid för att man vet att det är ett enkelt sätt att manipulera barn. Man utför bedömningar över lämpliga barn beroende på om de kan "hålla en hemlighet".
De här gärningarna borde i ett civiliserat samhälle straffas med livslång inlåsning och fysisk kastrering. För är det något som blir säkert när man sätter sig in så är det att alla pedofiler återfaller i brott. För att de är så djupt störda att de innerst inne inte tycker att de gör något fel. Pedofiler drivs utav ett djuriskt beteende och borde därför bli behandlade likt en råtta.
Men om en fullt berättigad uthängning kan få individerna att ta sitt egna liv kan det spara staten pengar.
Problemet är då att absoluta merparten av de som vill få bort Dumpen skulle njuta av att läsa dessa dokument. Det är äckligt hur pedo- och hebefilerna grinar och försvarar sig i tråden! Sara, Patrik och alla fiskare gör ett otroligt jobb!
Det är såklart synd om anhöriga men blotta tanken på att ens make/sambo/pojkvän åkt till en plats med avsikten att förgripa sig på en underårig borde räcka för att vända dem ryggen. För gott! Fokus läggs felaktigt på att det är brottsprovokation när det borde ligga på avsikten äcklet hade med den han trodde han skulle träffa!