Citat:
Ursprungligen postat av
vonheden
Om nu Zelenskyj är målet så borde han visa sig, ta smällen och detta få ett slut.
Men 1, han är knappast kvar i landet fegisen.
2. Putin bryr sig inte om honom, han har större planer med detta än att ta komikern.
Folk underskattar och gör narr av Ryssland och Putin, jag tror de bryr sig noll om det. De har en agenda och kommer fullfölja den nu kosta vad det kosta vill. Väst gör bäst i att backa annars tror jag det smäller rejält och inte bara i Ukraina tyvärr.
Vilket skitsnack. Putte gömmer sig i nån bunker i Uralbergen medans Zelenskyj är kvar i Ukraina. Ryssarna hävdade ju förra veckan att han flytt landet, dagen efter spelade han in en film ute på Kievs gator.
Putte är den fege och Putte vet att han måste döda Zelenskyj för att kunna tillsätta en marjonettregering.
Putte är så jävla rövknullad av alla sanktioner att han kommer med stor sannolikhet bli utsatt för en pallatskupp. Eller så fixar den vanlige Ryssen det när Moskvabörsen öppnar och dom ser alla sina tillgångar försvinna.