Citat:
Ursprungligen postat av
Hussefar
Sa varken om det var rätt eller fel. Det är upp till var och en att tycka. Du påstod dock att uthängningen inte hade något med självmordet att göra vilket jag ifrågasatte.
Jag tycker att de bevis Dumpen publicerar är mer än väl.
Givetvis ska det inte vara godtyckligt att hänga ut nån falskeligen. Vad skulle poängen med det vara? Det är pedofiler som ska decimeras.
Och stämmer man träff med minderåriga i sexuellt syfte då är man pedofil och då ska man hängas ut. Vad gäller anhöriga så se det som ett krig. Det är krig mot pedofiler. I krig får man tyvärr räkna med civila förluster annars blir det omöjligt att föra krig. De anhöriga är civila offer. Det är synd om dom.
Men det var inte pedofiljägarna som startade kriget.
Jag tror inte just uthängningen orsakade självmordet. Detta sägs ju ha varit en miserabel man på andra sätt. Hur som helst så bekommer det inte mig.