Citat:
Ursprungligen postat av
Tarrou
”
En person har begått självmord efter att ha hängts ut som pedofil på hemsidan Dumpen. Företrädarna vill att pedofiljägarsajten ska tas på allvar, men slår blint ifrån sig de högst relevanta frågor som verksamheten väcker.” -
LÄNK
Citat:
I en kommentar konstaterar Mårten Schultz att det är osannolikt att staten kommer ingripa mot nätverket juridiskt. Sajten har utgivningsbevis, och omfattas därmed av ett av världens starkaste yttrandefrihetsskydd.
Var det inte just exakt samma utgivningsbevis och ansvar Samnytt hade som JK väckte åtal mot eller var det Dagens Nyheter själva som stämde? (ursäkta att jag inte kollat vilket)
Och fällde som en gris hon för det svinet han är som misstänkliggör oskyldiga skribenter för att vara muhammedaner.
Citat:
Ursprungligen postat av
papsol
https://dumpen.se/2022/02/23/mannen-som-skrek-om-att-han-bajsat-i-byxan-napp-igen/
Tänk om han har en kompis som tagit hans bilder och skickat till de på dumpen och nu hänger de ut honommed video, Patrick och Sara kanske gick in i en fälla och väntar på betala rejäla skadestånd och fängelsestraff om han tar det till domstol

Sara ska nog akta sig. Förr eller senare kommer någon kanske någon som inte är pedofil, som vet eller inte skäms att njuta av att se henne i domstol.
Det kan vara en dyr process att stämma men behöver inte vara så. Att pumpa pengar skulle det kanske finnas en del vill plus engagemanget och spänningen att bygga klimax.
Nu är det krig i Ukraina och jag börjar se all världens möjlighet att träffa den perfekta kvinnan.
Förövrigt gastar folk tråden och vill skrämma pedofiler med kastrering. Att få skumlever, dialys, stroke, en luftgevärskula i ögat, en fyrverkeripjäs exploderad i öronen, locked-in syndrom, mandatory life, en plastpåse över huvudet, fängslad i en källare, en kula i ryggraden, rabies, biten av en paralyserade giftsnok (fy fan vilket öde) m.m.
Hur stor är risken för övrigt att Hells Angeles eller andra fjollor ska ge sig sig på pedofiler med machete... Noll. Det finns så mycket som vore så jäkla mycket värre och mer sannolikt så lägg ner tramset.