Citat:
Ursprungligen postat av
Loveangelie
Jag har inte läst FUP, men det är flera här inne som läst den och sagt samma sak, att det inte finns bevis för dina tokiga anklagelser. Så du trollar ju bara.
Varför har du inte bemödat dig att ens läsa fupen?
Har du lyssnat på tingsrättsförhören?
Den "fakta" du baserar din tro på är vad flera random flashbackanvändare har skrivit, flera gånger om?
Det är väldigt konstigt att inte ens ansträngt dig med det lilla, det handlar ändå om vem som mördat "din" kk som kom att bli din älskade, som du skulle dela framtiden med?
Istället för att spy galla över mördaren och hur i helvete hon ens kunde vara lös, så skriver du om att "din" älskade haft vapen, skottsäker väst, avslöjade företagshemligheter i maskopi med den som nu visat sig vara själva mördaren.
Det är konstigt att du beskriver att "din" käraste har haft partyn med orgier, i sitt hem, tillsammans med arbetskamrater och dig, de som arbetar i företaget som mördaren skulle läcka företagsinformation om, till en av sina kontakter, på uppmaning av "din" kille, Emil.
Jag har lite svårt att få dina fabler att gå ihop, hur menar du?
Jag tar vad som skrivs med en stor skopa salt och tar reda på den fakta som går att finna, i verkligheten