Citat:
Ursprungligen postat av
kungenslillapiga
Det resonemanget är inte trovärdigt.
Klart vänninan var med i specifikt syfte, som jag skrev sä är det är ett välkänt säljtrix, i detta fall köptrix..Att man avlöser varandra för att övertyga den utsatte.
Varför var det Ebba som kom med avtalet? Varför hade Dietz inte skickat ett ex till Esbjörn att läsa igenom och ta ställning till? Eller varför skickade Ebba inte ett ex. till Esbjörn så att han kunde ha gått igenom det med de har står närmast? Fundera på det du!
Ja hon var med som vän till Busch. Esb har inte nämnt något om vännen ska gjort något.
Fråga esb.
Dietz gick genom kontraktet med båda parter, ena via telefon enligt han själv. Inget antyder på det har gått fel med det. Han kan ha redan gått genom det med närmaste.
Hur vet du Esb inte fick kontraktet innan eller ett exempel på kontraktet?
Om båda kom överens om ses på den dagen att skriva på, varför skulle inte ena parten ta med kontraktet.
Om de skulle lura esb som du verkar hävda, varför såg de inte till att få genom köpet helt?