Citat:
Ursprungligen postat av
mzs
Om inte någon kollat nu under slutet av dagen, ifall SH har tagit något beslut i frågorna om ytterligare anstånd samt prövningstillstånd, så får vi väl ta en koll imorgon bitti. Frågorna om anstånd brukar de ju kunna ta på stående fot, har inte ett sådant beslut kommit åt ena eller andra hållet, kan man misstänka att de istället kommer med ett beslut kring prövningstillståndet.
Skall bli intressant att se hur SH hanterar detta tramseri från Esbjörn. Om de blundar för allt och enbart ser till de ensidiga påståendena om demens och tvång.
Det är tragiskt att se detta.
Binninge skickar in en värdering av gjord av Densia, Tersaeus en gjord av en pizzabagare.
Binninge skickar in en utredning gjord av Barry Karlsson, Tersaeus ett intyg om pågående utredning.
Esbjörn Bolin har haft två jurister och dessa anklagar nu hans två advokater för oegentligheter.
Sen får vi inte heller glömma stackars joseph Christenson, advokaten som Binninge utsåg till sin efterträdare utan att ens fråga.
Kommer någon ihåg vad Binninge skrev i på Pernroth Lüllmaas Facebook när man drog upp planen för hur man skulle utpressa Ebba Busch via media?
Visst var det något om ”kluddare”?