36-årige Joseph Rosenbaum, som uttalade dödshot mot Kyle Rittenhouse och sedan jagade tonåringen och försökte ta hans vapen ifrån honom, efter det att Rittenhouse hjälpt till att släcka en eld i en container nära en bensinstation, dejtade tydligen ensamstående mödrar i enda syfte att få tillgång till deras prepubertala söner så att han kunde våldta dem analt.
Andra våldsmannen som försökte mörda Rittenhouse, Anthony Huber, hade som hobby att misshandla och strypa kvinnor. Dömd brottsling.
Maurice Freeland, den svarta mannen som hoppsparkade Rittenhouse när han låg ner på marken, har också ett belastat brottsregister.
Liksom givetvis Gaige Grosskreutz som riktade ett vapen (han inte var tillåten att bära) mot Rittenhouses huvud.
You can't make this shit up.
Rittenhouse, som befann sig i Kenosha för att hjälpa folk och tvätta grafitti, ger ett oerhört sympatiskt intryck i intervjuer. I intervjun med Tucker Carlson utrycker han till och med naiva sympatier med BLM. Han har sagt att han vill utbilda sig till sjuksköterska, et cetera. Ger överlag intryck av en hypersnäll svärmorsdröm.
Jämför Rittenhouse med det vidriga och absolut kriminella slöddret som attackerade honom på Kenoshas gator. Det absoluta bottenskrapet av smuts.
Joshua Ziminski, med ansiktstatueringar, som avfyrade ett skott bakom Kyle när han försökte fly från pedofilen Rosenbaum.
Det här är vänsterns kriminella drogmissbrukande fotsoldater som de önskar släppa lös på våra gator för att härja och bränna ner våra städer, utan att vi ska tillåtas stå upp mot mobben. Inte ens när de attackerar och försöker mörda våra barn.