Citat:
Ursprungligen postat av
Becksson
HUR kan du ha missat den? Det är ju det viktigaste i hela FUP.
Då kan du ju inte läst FUP, du som varit så säker på allt och grälat o varit spydig mot andra här.
Du är rätt spydig själv, som man själv skriver, får man ibland svar.
Avskriften av 4-minutersfilmen är fortfarande inte HELA filmen. Och film nr 2 finns ingenting avskrivet i fup!
Figur 6, på sidan 31 i aktbilaga 37, visar ett källarfönster till vänster om en brant trappa. Så nog är villan i 2 plan!
Citat:
Ursprungligen postat av
BMC64
Ja, jag ser många brister i systemet, denna människa skulle inte ha haft vapenlicens, det är min fasta övertygelese, men å andra sidan kunde hon lika gärna knivhuggit nån till döds när denne sov
Så hon skulle inte haft vapen helt klart, men det är inte vapnet som dödar det är människan som gör det
Vapen går väl att skaffa lätt ändå, i Sverige nuförtiden. Eller tror du att alla gängskjutningarna beror på att de innehar vapenlicens?
Citat:
Ursprungligen postat av
BMC64
Seriös fråga, har du ens läst FUP , vilken övervåning menar du, det är en enplansvilla, hon sköt honom på markplan, å kunde omöjligt sprungit upp på nån övervåning. Förstår du inte själv hur oseriös du blir när du hittar på saker hela tiden. du kommer med det ena faktafelet efter det andra, det är nog bara tre personer i forumet som tar dej på allvar, du gör ju bort dej gång efter annan, läs gärna FUP och kom med fakta så blir det nog bättre
bild på huset finns i FUP på sidan 30
På sidan 31 i aktbilaga 37 finns en bild på ett källarfönster, till vänster om trappan som leder upp till något fönster/balkongdörr (?), på den nedre altanen. Så då får jag det till 2 plan i villan! Och vad L har sagt i fuppen!
Sedan kan det verkligen diskuteras vem som är seriös eller inte, vem som "gör bort sig" eller inte! Men ni får väl starta en egen tråd om det, ni som är intresserade!