Citat:
Ursprungligen postat av
JosephMcCarthy
Se på Elvis Presley , han sågs många som en nolla och kom väl också ifrån tuffa förhållande. Men skillnaden mellan Elvis och Einár är att Elvis är fortfarande stor.
Skillnaden är att Elvis levde under helt annan tidsera. Han skapade musik som många generationer dyrkade och än idag fortfarande gör. Jag själv lyssnar på hans musik minst ett par gånger i månaden.
Einár eller vad bylingen egentligen heter har inte skapat något revolutionerande. Det är bara en massa trams om kriminalitet, droger och kvinnors fittor och anus hit och dit. Musik som han dessutom rappade på svenska.
I och med att den clownen för mig var en helt ointressant person har jag inte följt hans eskapader eller haft något vidare intresse i att göra det heller. Det sägs att han stötte sig med olika kriminella nätverk i Sthlm. Var Einár på något sätt konstaterad lågbegåvad eller bara allmänt korkad och omogen?
Vad är syftet med att håna andra människors död som dessa clowner ägnar sig åt via sin musik? Einár hånade enligt många artisten Havals bror som skjutits till döds, vad var syftet med det? (Har ingen koll på hur turken dog). Var det för att ge igen för de bilder som publicerades på Einár när han poserade i kvinnliga underkläder och rött läppstift?
Ni som har koll på läget får gärna svara och förklara läget.
/ Leif