Citat:
Ursprungligen postat av
Spakur
Du snackar skit.
Mmm, för en imbecill som dig som inte förstår någonting, är det förmodligen så att en normal förklaring av vilka som har gjort vad i samband med en affär, till och med när informationen kommer från Esbjörn själv, förefaller vara skit, eftersom du inte förstår den. Det är lite som att man skulle skriva ner Schrödingerekvationen här, då skulle du säga att den också bara är skit, eftersom du inte förstår någonting av den heller.
Men så är det, det som för en imbecill framstår som skit, kan för de som har förstånd vara fullständigt normalt och rimligt. Precis så är det helt klart i detta fallet.
Du fattar ingenting, och tror därför att allt är skit.
Men i själva verket finns det fler personer som kan vittna om affären i dess skede upp till påskrift som inte känner Ebba, än vad Ebba har dito kompisar. Ebba är ur den aspekten i underläge.
Allt ovanstående förefaller dig vara skit, det har vi andra redan förstått, det förstod vi redan innan jag skrev ovanstående. Så du behöver inte svara att det är skit. Vi vet redan att du tror det.
Om du mot all förmodan någon gång i framtiden skulle uppnå en intelligensnivå hög nog att förstå ovanstående (undantaget Schrödingerekvationen) (lycka till på den) (lycka till på det andra också förresten ...) så är du välkommen tillbaka. Till dess, replikera inte. Vi vet redan.