Citat:
Ursprungligen postat av
Merrelito
Under intervjun fick jag intrycket att det är 90% passion och känsla hos damen och kanske 10% rationellt tänkande. Detta gör att jag tror hon skulle vara svår att muta. Men galnare än V överlag? Nja är väl iaf lite bättre än många av deras väljare.
Hon vek ju inte ner sig när det gällde frågan om hedersförtryck utan framhärdade till den grad att hon blev utesluten av partiet. Det talar ju för att hon har ryggrad och mod.
Jag tycker att det är hysteriskt roligt att det sitter en politisk vilde i riksdan som, enligt modell från Annie Lööf, berättar vad det kostar att köpa hennes röst. Tacka Annie för den nya svenska modellen där riksdagsledamöter och partier säljer sina röster till högstbjudande!