Citat:
Ursprungligen postat av
borskungen
"Det är hemskt vad Thor gjort med sin makt och status hängt ut en människa (felaktigt!) som brottsling"
Du ljuger. Busch skrev att han (Esbjörns ombud) är dömd för brott, vilket är sant.
Även sanna saker förtal om irrelevanta. Anses att onödigt svartmåla person. Dock förtalas ju ständigt Joakim Lamotte av de som dissar Busch. Tror Busch såg diskussionsforum med uppgift om advokat och då uppgift spridd och hon ville så tvivel om honom pladdra hon på.
Villkorlig dom gör att hon döms hårt vid nästa förlupna ord, och hon tycks ju inte vilja lära av sitt misstag. Ironiskt: Kanske etablissemanget får henne till domstol om hon är nedsättande mot Putin.

(Hoppas man inte varnas för trams. Detta en oro att Busch inte lär sig OCH känga till "Ryssland dumma som dömer kyrko-sabotörer och ogillar Pride"-etablissemanget som Busch tillhör.)