Citat:
Ursprungligen postat av
Paris24
SD är det enda parti som hela tiden sagt att de vill fälla Löfven till varje pris.
Detta är en klar indikation på att de är psykopater. Ta gärna en koll på hur många misstroendeförklaringar de lagt sedan 2015. De bär ett hat inom sig.
det är nästan så man tror att Steffe satt på Paula Bieler eller nåt.
Citat:
Ursprungligen postat av
Paris24
Som i alla andra frågor kommer övriga partier krypande efteråt, SD hade rätt hela tiden.
Nu satte jag min yoghurt i halsen men det är kul att du levererar lite humor
Citat:
Ursprungligen postat av
Paris24
I den här frågan så är det uppenbart vilka som varit psykopater. V. De har hela tiden känt till frågan om Marknadshyror, men ändå röstat för S.
Alla partier har vetat om deras inställning att de hellre tar en socialdemokratisk regering. De har också varit väldigt tydliga med att de inte kommer att godkänna punkt 44. Vad mer behövs sägas för att även en borgerlig psykopat ska kunna förstå det?
Citat:
Ursprungligen postat av
Paris24
Och S. Som hela tiden vetat att V varit emot marknadshyror. men som trott att de skulle svälja dem ändå. I utbyte mot, ingenting.
...eller så är psykopaterna inom M och SD lurade som sagt...
Nu vet jag inte hur det är med svenskakunskaperna inom SD men M har förhoppningsvis talat om för SD vad V sagt i TV.