Citat:
Ursprungligen postat av
gärningsmannen
Nu är det knappast media som analyserar biverkningadata. Det gör vetenskapen. Misstänkta biverkningar tas förstås på högsta allvar. Data finns i stor omfattning och hittils är svåra biverkningar sällsynta.
Återigen, covid-19 har värre biverkningar än alla vaccin. Hur kroppen påverkas av viruset på lång sikt vet vi heller inte mycket om.
Du är mig med en lättköpt en. Så vi kan alltså lita blint på vetenskapen (som om den är helt fri från den korruption och ekonomiska styrning som drabbat alla andra av samhällets delar. Wow, säger jag), som antagligen skapade detta virus? Fint. Och när vetenskapen är klar så kan vi även blint lita på att MSM förmedlar ut den nyanserade bilden av vad vetenskapen har kommit fram till, så som MSM alltid har arbetat - agendafri och helt konsekvensneutral - allt för att tjäna mänskligheten
Säg det gärna 5 gånger till, men vi har fortfarande inte sett slutet än vad det gäller vaccinets biverkningar, så att komma här med färdigpaketerade slutsatser blir ju bara löjligt.