Citat:
Ursprungligen postat av
Ridne
Jag tycker att alla förtjänar en miljon som har stått ut med att bo med Nardos i 100 dagar och sett favoriseringen och blivit nedtryckt av produktionen så pass länge utan att hamna på akutpsyk. Det är fasen i mig en bedrift som heter duga. Har insett att de haft det tuffare än någon annan säsong med det upplägget som är.
MINST.
Och även en belöning till oss stackare som tvingats se på helvetet, och hoppats på att det skulle bli förbättring. Jag känner själv hur nära jag är att totalt tappa det de senaste dagarna.
DEN ENDA ANLEDNINGEN att jag fortfarande ser är pga det finns ett naivt litet hopp inom mig som ser henne, uppklädd till tänderna och inställd på att vinna - förlora mot Emelie. (det går bra om det är ngn av dom andra också, men jag vet att Emelie hade svidit mest för henne (och Adrian & Mergim osv) )
Den missunnsamma blicken hon då skulle ha, DEN skulle möjligen få hela den här plågsamma tiden att vara värd det.
Typ som när man ser Sverige i fotbolls-VM, man vet att det är kört, men man tittar ändå pga man någonstans så gärna VILL att det ska bli en vinst.