Citat:
Ursprungligen postat av
Qwer1337
Någon som har tips på vassle protein för den kräsne? Var ett tag sedan jag använde det, minns att mer eller mindre allt jag tidigare testat smakat som skit (även med mjölk). Enda kraven är att det innehåller minst 20g protein per portion, inte kostar >250kr/kg och ger vidriga eftersmaker som gör en illamående.
Om du är kräsen och inte vill eller kan betala för det så är jag tveksam till att det finns nåt billigt alternativ för dina behov.
Gymgrossisten och MMsports har sina egna billigare proteinpulver, men jag personligen är inget större fan av något av dessa.
Av egen erfarenhet genom åren så har de godaste produkterna kostat mer.
Twinlabs RX-Fuel i början på 2000 talet var utan tvekan det godaste proteinet (Har för mig att det kostade mer än 400 spänn för lite mer än 1 kg så väldigt dyrt).
Jag skulle säga att det smakade som milkshake, men godare t.o.m.
Ingen konstig eftersmak på den heller.
Jag är rädd att du helt enkelt får testa dig fram.
Vilka pulver har du testat hittills?