Citat:
Ursprungligen postat av
Chattare
Min värsta fiende är nog inte geografin jag hittar väldigt snabbt när jag använder mig av maps. Jag tror det är att jag läser noga deras äckliga meddelanden. För jag pallar verkligen höra coach klaga och bitcha. Det är nog det. Sen känner man att man "måste" svara på alla frågor men jag tror man kan överlåta det till någon annan player?
Vissa coacher är hemska, jag har blivit tillsagd för att jag skriver för bra ibland, för bra! Typ: "Du behöver inte börja med stor bokstav efter punkt varje gång" blabla, fan skojar ni med mig? Först yrar ni om att jag skriver för slarvigt, sen när jag väl skriver som en jävla författare, då minsann är det fel också!##!"
Vissa av dom är fan aldrig nöjda, det kom till den punkt att jag vid ett tillfälle funderade på att lämna och börja jobba för "TexKings" istället, eller vad fan dom hette, men dom lade ned av någon anledning.
Targets frågor är ju nästan alltid samma sak, "VAAR BOOR DUU?", "NÄR KAN VI SES?", "har du barn då?", "hur mår du idag då?".
När dom frågar vad jag gör säger jag bara "inget särskilt faktiskt", då slipper jag logga att jag exempelvis städar eller jobbar eller vad man nu kan göra. För att logga att man inte gör något särskilt behövs så klart inte.
Sen är det ju även så att många meddelanden innehåller inte ett dugg som man måste logga, får ju rätt många sådana med, dessa meddelanden blir klar på 5-10 sekunder.