Citat:
Ursprungligen postat av
2britter
Man har ju läst om att Karin har blåst Cecilia på väldigt mycket pengar enl. Cecilia. Men Cecilia skulle ha struntat i det och gått vidare och flyttat hem till sin hemstad där hon också skulle ha sin mamma boende. Man undrar om det här med pengarna verkligen kan vara sant. Vad kan Karin, som har så mycket pengar, ha för anledning att lura av sina bekanta pengar? Om det nu skulle vara sant, så borde det ju inte vara för sent ännu att få tillbaks pengarna för Cecilia. Men om det inte finns något papper skrivet på lånet, så är det väl förstås omöjligt.? Men om det skulle vara sant, så undrar man ju:
Varför gör Karin så här?
Hon gör väl sådär för att inga transaktioner ska kunna härledas till henne. Hon förstår ju att polisen kommer kolla upp hennes förehavanden och det skulle se dåligt ut om hon har gjort transaktioner med pengar. Därav säkert att hon köper guld och ger.
Har snart tragglat mig igenom alla förhör från rättegången och måste verkligen säga att jag tycker så jävla synd om Henrik. Fy fan att leva under sådan psykisk stress med ett galet ex som far runt, dyker upp överallt i fyllan och härjar på. Försöker ständigt sätta dit honom på olika sätt och verkligen aldrig ger sig. Hoppas han kan få lite ro i sinnet nu när galningen är bakom lås och bom.