Citat:
Ursprungligen postat av
Fröken_Sverige
Men så bra, då får de de både se och höra fjanten skratta, fnissa, ljuga och vara allmänt oförskämd, med andra ord?

Och JG och HD med. Nu ryker han in i buren!
#TeamÅsaHiding

Tick, tack, tick, tack....
SD om varför han fnissar och skrattar i rättssalen
https://vocaroo.com/18Ww0MjnjyC
SD´s sjuka meddelande till ÅH:
https://www.bildtagg.se/bild/aupydkvc23o5twbln56df1dt
Ja, det är bra att HRs ledamöter får se och höra allt. Även SD utan munskydd...
En sak som oroar mig i fallet är att något viktigt saknas i bevis- eller indiciekedjan för att det ska gå ihop till 100%. Tänker mig en medgärningsperson, en anstiftare eller en som hjälper till att "städa upp" efter mordet.
Har funderat ända från start på om någon annan var på plats bakom planket (att det var uppgjort). Troligtvis iklädd den typ av skyddskläder av coronatyp som personalen har på sjukhus... Lätt att dra av sig en bit från mp och elda upp. Eller kasta bland soporna på jobbet dagen efter. Därför inga spår från den personen.
När Lena kommer till platsen tillsammans med SD och upptäcker den av mig tänkta individen, så anar hon fara och tvärvänder för att ta sig därifrån men blir nedslagen bakifrån.
Har fortfarande svårt att släppa det mordscenariot eftersom inget har framkommit som motsäger detta (vad jag vet).