Citat:
Noe av det du skriver er ganske kjente rykter her i nærområdet. Noe av det andre du skriver er det ekstremt få som har hørt om. Jeg vet noen har gitt noen hint/tips til politiet, men som alle muligheter i denne saken er det fryktelig vanskelig å få satt sammen puslespillet uansett hva som er den rette hypotesen. Som en kuriositet kan man nevne at enkelte personer som hadde mye kontakt på forskjellige måter har redusert aktitviten/interessen for hverandre etter 31/10 2018. Noe kan man lett forstå oga selve situasjonen, men det er noe rart med enkelte av disse relasjonene i etterkant og alle de " rare " involverer en person.
Jeg tror aldri i verden at ett affektdrap kan være løsningen her. Da vil det uansett ligge igjen flere spor enn dette. Hva da med Sproxsko, strips m.m. ville vært en enkel oppgave for politiet å finne eieren om de ikke var handlet inn for dette oppdraget.
Umulig å vite hva politiet sitter med på Tom Hagen som gjør at de så hardnakket står på ham som oppdragsgiver. Er det bare stoltheten så kan det kalles en politiskandale. Det er jo endel av valgene som er gjort her som peker mot Hagen selv. Men det kan jo meget vel også vært skapt for at det skal peke mot ham.
Rent logisk, med tanke på at grenseovergangene ikke ble varslet før 16:06 så tror jeg svaret kunne ligget/ligger i historiene til observasjonene i Ås. Hva er oddsen for at to uavhengige personer fortelleren en så lik historie, som viser seg å stamme fra akkurat denne dagen? I min verden, nærmest ubegrenset.
Så skjønner jeg at det nesten er umulig å finne noe så lang tid etterpå.