Citat:
Ursprungligen postat av
SDless
Vegas möter ju Kings om några timmar. Sitter med ett problem: om Vegas vinner med mer än ett mål så vinner jag ca 5500 plus att jag då även har chans på ca 8000 kr till imorgon om bla Ryssland slår Slovenien i fotboll. Vinner Kings eller om det blir oavgjort alt Vegas vinner med bara ett mål så får jag ju ingenting. Det finns en cashout funktion som ger mig 2000 kr om jag väljer det men känns inte aktuellt. Hur hade ni gjort.? Kanske cashat ut trots allt och sätta två bet med 2-3 tre matcher med ca 5 i odds för respektive bet istället?
Antar att du menar Slovakien. Slovenien slog de för några dagar sen.
Tidigare matcher mellan Vegas och Kings den här säsongen skulle du ha fått in ditt bet på Vegas två matcher och torskat två matcher.
Tio senaste för Vegas har de vunnit med 2+ mål tre gånger.
Tio senaste för Kings har de torskat med 2+ mål fyra gånger.
Elva gånger den här säsongen har Vegas vunnit med 2+ mål (på 32 matcher).
Nio gånger den här säsongen har Kings torskat med 2+ mål (på 32 matcher).
Ingen aning om det är några särskilda skador/sjukdomar som påverkar matchen, men jag skulle definitivt bedöma det som en rejäl chansning, vilket jag förvisso skulle säga om i princip allt handikappspel i NHL.