Citat:
Ursprungligen postat av
bradgardsindianen
Tror också det kan vara så. Om hon blir illa behandlad men inte initialt fixar att säga ifrån eller avvisa men sedan ska ge igen. Detta att hon spelar in kan förvisso tyda pä förslagenhet men det kan likväl komma sig av paranoia, om hon förväntar sig att man kommer försöka utnyttja henne. Som sagt, det är ändå fel.
Att hon initialt själv inte ville medverka kanske berodde på att hon var tveksam till att anmäla, vilket väl inte är ovanligt när parterna känner varandra hyfsat väl.
Haha du missar mål med några hundra meter i vanlig ordning.
EA har haft precis samma modus operandi i 4 likadana fall, mot 4 olika män sen 2015.
Felet ligger hos EA, inte hos männen.
Att EA initialt inte "ville" medverka var givetvis ett planerat steg för att försöka framstå som trovärdig.
EA hade som "tur" spelat in hela träffen med GL då hon tillslut bestämde sig för att medverka, EA hade också passande klippt i inspelningen och fabriksåterställt telefonen på precis samma sätt som tidigare.
Ridå, señor!
Hoppas nu de 4 falskt anklagade männen stämmer EA tillsammans. EA förtjänar åtminstone 3 år i finkan, den labila lilla slinkan!