2021-03-25, 15:46
  #83953
Medlem
wolfiess avatar
Citat:
Ursprungligen postat av mison60
Vet inte om detta tagits upp förut. Men någon snäll kanske kan förklara. Varför blev Katti auto för att hon råkade kläcka ur sig "samejävel"? Och nu senast, Adrian blev auto när han berättade att han blivit kallad ful som en Mongoliet?

Men blatte får sägas utan några som helst konsekvenser. Hur hänger allt ihop om alla ska behandlas på samma sätt?
vilken svensk i huset har sagt blatte?
(Nardos, Pedram, Joel, Adrian & katti får använda sig av blatte för dem är det själv)
2021-03-25, 15:46
  #83954
Medlem
Mrsobehagligs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kermith
Helvete, hur kom tvåan?
Ser att andra skrivit lite över 1 minut men Simon sa att det var under 1 minut. Skitsamma.
2021-03-25, 15:47
  #83955
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av destroyer93
Nej nu vill jag ha ut Stephanie. Går bara runt i sin huvtröja och röker/gråter, tar inte tävlingarna på allvar och verkar ha glömt bort att de faktiskt tävlar om 1 miljon, varför skrattar hon bort typ alla tävlingar? Nej ut med henne säger jag.

Visst Madde är också tråkig, men hon är i alla fall trevlig att titta på och jag tycker att det fortfarande finns potential till ett triangeldrama mellan AD och Emelie med tiden. Vilket är roligare att titta på än Stephs rökande och fyllesnack som är innehållslösare än Dikmens analyser.

håller med! Låt oss ta ut steph
2021-03-25, 15:47
  #83956
Medlem
kermiths avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Mrsobehaglig
Ser att andra skrivit lite över 1 minut men Simon sa att det var under 1 minut. Skitsamma.
Tack min sköna.
2021-03-25, 15:47
  #83957
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Ridne
För att Nardos är blatte själv och därmed får använda ordet antar jag.. Hade en svensk sagt det hade han/hon varit ute på fem minuter.

Tack. Det är exakt min tanke. Men om t.ex Judith om och om igen sagt ordet "blatte" hade Det säkert behandlats annorlunda.

Om rätt ska vara rätt, så ska rätt vara rätt, och påhopp är påhopp, och enligt mig i min första frågeställning, är Nerdos den ENDA som kommer med påhopp och rankar alla blattar som blattar offentligt. Dom andra 2 har klantat sig lite smått, men det går inte ens att jämföra
2021-03-25, 15:48
  #83958
Medlem
Bävern_gbgs avatar
Härligt att Judith vann. Så rättvist.
2021-03-25, 15:48
  #83959
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Hydraulslangen
Jamen det måste väl för guds skull även finnas normala människor som ser på detta?

Och ingen normal människa står väl ut med Nardos skrikande?
80-85% av de som tittar älskar drama, så de kommer rösta kvar henne
2021-03-25, 15:48
  #83960
Medlem
kermiths avatar
Citat:
Ursprungligen postat av wolfies
vilken svensk i huset har sagt blatte?
(Nardos, Pedram, Joel, Adrian & katti får använda sig av blatte för dem är det själv)

Officeren blatte.
Då måste jag också vara det, är mörkare än killen.
2021-03-25, 15:48
  #83961
Medlem
Mrsobehagligs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Ridne
Är det inte dåligt att vi tittare inte fått bestämma om Joel och Judiths framtid i huset ÄNNU? Snart har halva tiden gått och ingen av dem har suttit på soffan EN ENDA GÅNG medan t.ex Katti suttit massor och flera andra flera gånger om.
De åker så småningom, jag vill hellre ta ut de meningslösa Madelene och Stephanie. Bråk å stök vill jag ha, inte trista möss.
2021-03-25, 15:49
  #83962
Medlem
Men vad i helvete? Är fläskberget immun?! FAAAAAN!!


Jag kommer rädda AD på måndag iallafall

Vad har hänt med Katti?

Vill nån snäll själ köra en liten update? Kan inte alls hänga med i liven idag. Och jag klarar knappt av att kolla längre heller för den delen. Avskyr gamnacken o oljudith så ini helvete mycket!! 🤮🤯
2021-03-25, 15:49
  #83963
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Bävern_gbg
Härligt att Judith vann. Så rättvist.

Rättvist ?
hon behövde inte slösa tid på att springa och hämta bollarna då pedram kastsade dom till henne..
2021-03-25, 15:49
  #83964
Medlem
Hade hoppats på Madde men svårt att inte gilla att Judith vinner när det innebär att Nardosgänget tappar det totalt

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in