Citat:
Ursprungligen postat av
Goldfinger1964
Hon "pluggar hårt" på andra sätt

En mer praktisk/experimentell juridik?
Citat:
Ursprungligen postat av
BorgeH
Snarare sveriges Christina Keeler. Hon var också en mycket vacker kvinna som ”umgicks” med Englands försvarsminister John Profumo. Hon delade också ”kudde” med den sovjetiska militärattachén i London.
När allt avslöjades blev hon världskänd och det fick stora politiska konsekvenser. Regeringen föll och ministern avgick.
Frågan är nu vilka EA mer umgås med? Träffar hon några politiker? Justitieministern kanske? Eller kanske fru Strandell? Vad såg hon i nöjesprofilens PAs S&M lokal?
Ett gott råd till EA är att följa GLs exempel och bli offentlig innan rättegången för förtal mot PA. Hon kan då på samma sätt som här vrida intresset från sig själv mot sin motpart PA.
Ett annat skäl är att få fram sanningen om det hon varit med om. Jag tror nog en del mäktigs män vill tysta henne eller få henne intagen för psykvård igen innan hon berättar för mycket och kanske tvingar någon justitieminister eller liknande att avgå.
Fast Christine Keller verkade inte varit ens en 10 del så störd som EA. Men fallen liknar varandra, ja.
Citat:
Ursprungligen postat av
bergsturk
Hon skrev tvärtom så här:
Jag eskortade för några år sedan, men det är inget som någon av dom här tjejerna håller på med.
Ok, då läste jag nog fel. Sorry för det. Men något mäste hon försörjt sin livstil på.
Citat:
Ursprungligen postat av
kubun
Julafton...hm...kan det inte vara så att han fått escorthoran i "julklapp"? Kanske av en illasinnad eller någon som stod i maskopi med tjejen?!
Ja, tanken har slagit mig också. Julklapp...hahaa.
Citat:
Ursprungligen postat av
sno
Fantasilösa och dåligt tagna bilder om en modell som inte har något att visa. Ja, jag har sett dem och de imponerade mig inte.
Håller helt med.
[quote=ua571c|75121200][quote=Marie-Antoinette|75120758]Det står i tråden om nöjesprofilen PA, en som utger sig för att vara väninna till EA menar att de tre var 3 eskorttjejer, som alla blev våldtagna.
Citat:
Citat:
Ursprungligen postat av
ua571c
Ursprungligen postat av ua571c
Jag tror media - precis som vi - haft delar av bilden, och när de sedan försökt fylla i luckorna så blev det lite knas....
Någon nämnde att vid rättegången mot DU, så hade hon haft spår av kokain i kroppen (urinet?)
Att ta kokain när man är full, gör att man nyktrar till, och kan dricka mera.....sliter på hjärtat dock, men mycket vedertaget hos dem som har den missbrukskombinationen. Så, spår av kokain i kroppen hos EA (dessutom ett tag efter händelsen) tyder ju snarare på att hon INTE var "däckad".
Försvarare för DU i åtminstone Hovrätten.
Hela feministarmen faller som käglor......
Ringde hon G#tblad då, kanske? Som grädde på moset då.
Citat:
Ursprungligen postat av
ua571c
Det där är inte mitt citat! Första meningen - ja. Men fan inte resten. Blev det svårt med klippa och klistra...?
Blä för dig som inte klarar av att citera rätt 🤬
Ledsen att det blev så, syntes inte när jag redigerade

. Ibland är det fel hos FB på något sätt, det hände en halv tråd, att citaten blev konstiga/fel. Sorry!