Citat:
Ursprungligen postat av
LawNumberSix
Ebba kommer att dra sej ur, annars kommer all skit Ebba & Co hade för sej innan Esbjörn skrev på avtalet att komma fram vid rättegången!
Theo med syster kommer bli kallade som vittnen och deras sommarenbedrägeri kommer att synas ut i fingerspetsarna, Theo kommer absolut riskera sitt jobb hos Sjönära (om han nu har det kvar), nej, Ebba kommer att dra sej ur!
Lika bra att ni i Ebba klanen har pennan klar att skriva spaltmeter om att det då är det rätta hon gör och att det är självklart rätt av henne, ni kommer säkerligen lyckas få det till Ebbas fördel!
Nej ingen från sjönära med skrivuppdrag har med detta att göra, köpeavtalet är ju helt korrekt.
Syster, vilken syster har med vad att göra förra sommaren.
I en tvist kallar inte domstolen vittnen för inställelse som vid brottmål, parterna får själv lämna in en lista på vilka som kontaktats och är villiga att vittna i sak och som karaktärsvittnen.
Inte något om det du skriver har med något av detta att göra, det måste du väl förstå efter att du har följt med i vad domstolen själv framförde under MUF.
Köpet är bindande enligt JB formalia och ska då genomföras, den som framfört att det ska hävas istället med hänvisning till 31§ Avtl har full bevisbörda och endast denne har bevisbördan.