2021-01-07, 18:06
  #5725
Medlem
Troians avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TheBuster
Q shamanen bär de ju kunna plocka in på 5 min, han är ju känd

Verkar finnas två shamaner.
Citera
2021-01-07, 18:06
  #5726
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av pinnpelle88
Någonstans inom mig vill jag ändå att Biden vinner så att hela väst blir ordentligt rövknullat, lite nya krig i M.Ö och Asien, flytta några mer miljoner jobb till Kina osv, några skattehöjningar för att klara av "Klimathotet" m.m

Sen börjar folk undra vad för jävla idioter Biden har i sin administration och så ser de, jude efter jude efter jude

Men nu är jag inte en kuksugare som du så Trump i 4 år till blir perfekt

USA är kört. Det är slut som största stormakten, Kina vann. Covid-19 från Kina blev spiken i kistan för USA.

Japp, judarnas inflytande över USA är enormt men för dem är alltid Israel nummer ett. Därför kommer USA alltid komma tvåa.
Citera
2021-01-07, 18:06
  #5727
Medlem
pinnpelle88s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av stillton
Du måste nog ta ett snack med din läkare om din medicinering. Den måste vara på tok för hög, eller alldeles för låg

Min medicin är WINNING.. och med Trump är det mycket WINNING
Citera
2021-01-07, 18:06
  #5728
Medlem
norces avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kommunism-massmord
Läs i valfusk tråden på Flashback om alla som vittnat om valfusket. Eller behöver du hjälp?
Jag ska läsa igenom över 2500 sidor för att kunna få något så simpelt som bevis på valfusk? Men okej om du inte tänker bidra med länkar så tar jag väl lite "bevis" på måfå från den tråden. Först och främst i förstainlägget, där det står

Citat:
Wisconsin. Fler röster registrerade än vad det finns röstberättigade i delstaten?
https://twitter.com/RkyMtnMAGA/statu...103969792?s=19

Första svaret som dyker upp på tweeten bevisar att det inte stämmer, och att antalet röstberättigade, precis som väntar, är högre än antalet registrerade röster. Men jag kan förstå att det är lätt för er att hitta bevis på valfusk när man vägrar att ta in någon information som inte passar er världssyn. Här har du en källa på att det inte stämmer: https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-wisconsin-more-votes-regist-idUSKBN27K2WU

Citat:
Valfusk fångat på kamera i Germantown, MD - Valarbetare fyller i öppnad röstsedel:
https://mobile.twitter.com/PonzosUni...37617748021249
Här har vi en video som tydligen "bevisar" valfusk, för att han fyller i en valsedel, något som är standard och har varit i flera år, då man ofta måste fylla i valen med en starkare penna för att de ska kunna räknas. https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-maryland-video-idUSKBN27M2S3

Citat:
Ursprungligen postat av UAA
Video där valsedlar för Trump eldas upp:
Kod:
http://web.archive.org/web/20201104231357if_/https://video.twimg.com/ext_tw_video/1324060027301302273/pu/vid/240x320/28WYLkQwRzhjdfqw.mp4
Här har vi lite mer "bevis", som visade sig vara så kallade "sample ballots", dvs inte riktiga valsedlar. Dessa känns igen då de saknar steckkoden som alla riktiga valsedlar har. Dvs någon låtsas bränna Trumpröster. Vad tror vi syftet med detta kan vara? Kanske...få folk att tro att demokraterna fuskade i valet?
Citera
2021-01-07, 18:06
  #5729
Medlem
Pilla74s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kommunism-massmord
Med den demente pedofilen Biden vid makten blir det som Deep State vill ha det, Trump var för självständig och för svår att styra.

En 78-årig åldring med hälsoproblem och en pervers knarkare till son som det finns massor av dekadent videomaterial på, då kan de styra som de själv vill. Bara rulla fram Biden i rullstolen och låta han underteckna dokument han inte läst. Under Biden kommer WW3 att ske.

Ja han är den perfekte kandidaten för djupa staten. Han kommer rulla med som en fet säl. Annars kommer de plocka fram både det ena och det andra och sprida till världspressen..
Citera
2021-01-07, 18:06
  #5730
Medlem
hvita.nhegrers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av stillton
Ja, det är ju ganska underhållande att se dom omväxlande skylla på "false flags" och i nästa andetag anse att dom ju bara protesterade "valfusk"
Jo, underhållande är faktiskt exakt rätt ord, det går knappt att hålla sig för skratt - men allra dummast tycker jag att de som bröt sig in i kongressen är - vilka jävla idioter!!
Citera
2021-01-07, 18:06
  #5731
Medlem
Trolltestets avatar
Citat:
Ursprungligen postat av pinnpelle88
Ett Brittiskt nyhetsteam lyckades följa med Trumpsters in i Capitol Hill och kunde filma inifrån, otroligt bra bilder från igår!

https://twitter.com/i/status/1347012801638883330

STOP THE STEAL STOP THE STEAL!

Det är extra kul vid 3.05 i videon där demonstranterna inser att reporten inte säger saker de håller med om, och de skiljer honom från sin kameraman.

Free Press indeed, om MAGA-kultisternas innebörd av begreppet är "Free the Press from their Freedom to Press"
Citera
2021-01-07, 18:06
  #5732
Medlem
SugaredThoughtss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TheBuster
De varnade enligt detta vittne https://twitter.com/AsstGroyper/status/1346929732756119566?s=20

Tror det är mycket troligt att de varnade henne. Tror inte heller att hon var mottaglig för sådana varningar.

Olyckligt för USA och för säkerhetsstyrkorna framgår inte riktigt varningarna på filmerna, så det ser ändå inte snyggt ut.
Citera
2021-01-07, 18:07
  #5733
Medlem
stilltons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Lawline
Spelar ingen roll om hon hatade eller älskade Trump. Han har ingen anledning att vara där under dessa omständigheter. Hon har kunnat stå utanför och demonstrera.
OK, så hon blev kidnappad utanför och inkastad av ANTIFA?
Citera
2021-01-07, 18:08
  #5734
Medlem
stilltons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Troian
Polisen behöver hjälp att identifiera dessa:

https://mpdc.dc.gov/sites/default/files/dc/sites/mpdc/publication/attachments/POIs%20of%20Interest_1.7.21.pdf
HAHAHA! Nej, det behöver dom inte.
Citera
2021-01-07, 18:08
  #5735
Medlem
SnakePlissskens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av PulladSork
Vad är ni för galningar som tror att allting är en false flag? Ni tror alltså att valet blev stulet och när ni ser bestulna, maktlösa och förbannade människor överreagera mot denna stöld, tror ni att det måste vara meningsmotståndare?


Det är givetvis ingen firas människa som tror att det var en false flag - de kör bara den retoriken för att slippa krypa till korset och erkänna att de har fel och att även "deras sida" kan vara idioter - precis samma begrava-huvet-i-sanden-retorik som Trump kört med hela tiden - ljug, ljug, ljug och förneka till ingen orkar komma med fler invändningar, då har du iofs inte fått rätt, men det är ändå du som har vunnit..
Citera
2021-01-07, 18:08
  #5736
Medlem
SugaredThoughtss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av mrtowlie
USA har inte haft bra optics på 4 år...

Nej det må vara, men de var ändå försiktiga med ingripanden mot Antifa och BLM, så det betyder något för dem. Här tycks de trampat like i koskit vad gäller imagen.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in